Adana Demirspor Transfer Harekatı Başlattı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de ikinci yarı günler sonra başlıyor. Ligin ilk yarısında çok iyi bir performans gösteren Adana Demirspor hazırlıklarını yapıyor.

Vincenzo Montella önderliğinde Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında harika bir performans gösteren Mavi Şimşekler, Spor Toto Süper Lig puan tablosunu 6. sırada bitirmeyi başarmıştı.

19 maçta topladığı 30 puanın yanında ülkemizdeki tüm futbolseverlerin takdirini kazanan Adana Demirspor’da hedef, Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısında da aynı performansı göstermek.

Bunun için yoğun bir şekilde çalışan takımda yapılacak takviyeler de elbette büyük önem taşıyor.

Murat Sancak başkanlığındaki yönetim kurulu, hatırlanacağı üzere sezon öncesi harika bir transfer stratejisi geliştirmişti. Kulübün imajını çok yukarılara taşıyan Mario Balotelli transferi, sadece Türkiye’de değil bütün Avrupa’da büyük ses getirmişti.

Mario Balotelli’nin yanında Yunus Akgün tekrar kiralanmış, İzlandalı Birkir Bjarnason gibi üst düzey bir profesyonel de takıma katılmıştı.

Tüm bu hamleleriyle daha ilk senesinde ligde şimdiden etki bırakmayı başaran Mavi Şimşekler için elbette bu yeterli değil. Başkan Murat Sancak’ın vizyonu, Adana Demirspor’un Avrupa’ya açılması.

Bu vizyon doğrultusunda çalışmalarını sürdüren yönetim kurulu, Vincenzo Montella’ya çok güveniyor. Öyle ki İtalya’nın en ünlü kulüplerinde, büyük sınavlar veren İtalyan, kendisini kulüple özdeşleştirebilmiş durumda.

Bu yüzden ikinci yarı öncesinde Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella’nın yönetime verdiği transfer listesine harfiyen uyulmaya gayret ediliyor.

İşte o listede olan oyuncular ve transfer sürecindeki son gelişmeler…

Adana Demirspor Transferde Net

adana demirspor

Spor Toto Süper Lig’de devre arasına girildiği andan itibaren Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella’nın istekleri çok netti. Takımın orta saha rotasyonunu geliştirmesi gerektiğini düşünen İtalyan teknik direktör, yönetime bu anlamda bir liste sundu.

Yabancı sınırı da düşünerek yerli isimlere yönelen Mavi Şimşekler’in ilk girişimi Galatasaray’da fazla forma şansı bulamayan Aytaç Kara oldu.

Orta sahaya direnç getirmesi beklenen Aytaç Kara için Galatasaray Kulübü ile görüşmeler başladı. Tarafların kısa sürede anlaşması ve transferin pürüz çıkmadan açıklanması bekleniyor.

Aytaç Kara’nın ardından yönetimin bir transfer hamlesi daha var. Geçtiğimiz sezon Galatasaray ile sözleşmesini uzatmayan ve Fransa Ligue 1 takımlarından LOSC Lille’in yolunu tutan Mustafa Kapı, Mavi Şimşekler’in Ocak ayındaki zorlu hedefi.

Genç yıldız adayı Fransa’da forma bulamadığı için sürekli oynayacağı bir takımı tercih edebilir. Ancak bu noktada onunla Fatih Karagümrük’ün de ilgilendiği biliniyor.

Adana Demirspor Belhanda Konusunda Kararını Verdi

Mavi Şimşekler’de bir diğer önemli karar ise takıma sezon başında katılan Younes Belhanda konusunda verildi.

Yüksel maliyeti de düşünüldüğünde fiyat – performans çizgisinde çok aşağıda kalan Faslı oyuncu, ilk yarıda takıma beklenen katkıyı hiç veremedi.

Bu sebeple Adana Demirspor Yönetimi aldığı kararla, Younes Belhanda’nın sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshetmek istiyor.