ADANA DEMİRSPOR ŞİMŞEK GİBİ

Posted by

Yaptığı transferlerle yaz transfer sezonunun en çok konuşulan takımlardan bir tanesi Adana Demirspordu. Balotelli ve Belhanda gibi yıldız oyuncuları bünyesine katan Mavi Şimşekler için en çok konuşulan olaylardan biri de bu oyuncuların disiplin sorunu olduğundan yönetmenin kolay olmayacağını belirten görüşler var.Bence Belhanda ve Balotelli’nin  disiplin sorunlarının yanında hücumda liderliği üstlenen A kalite iki oyuncu.  Hazırlık maçları dahil coşkulu oyunu devam ettiren Demirspor, Beşiktaş ile oynanan hazırlık maçında Fenerbahçe’ye zorluk çıkarabileceğini ön gören görüşler mevcuttu ki öyle de oldu.

Kaliteli Takım Olma Yolunda

Beşiktaş maçındaki mücadele ve oyun taktir toplamıştı ki bence Fenerbahçe karşısında bu oyunu daha da geliştirdiklerini gördük. Genel olarak maçın ilk yarısında her iki taraf adına ataklar oldu ama daha çok bir orta saha mücadelesi izledik. Demirspor savunmasında özellikle Tayyip ve Rassoul iyi bir ikili olduklarını yaptıkları kritik müdahalelerle gösterdiler.  Maçın ilk yarısında Fenerbahçe’nin Adana Demirspor kalesine isabetli şutu yokken Adana Demirspor 7 şut çekip 2 isabet buldu. Demirspor’un ilk yarı özelinde iyi savunma yaptı. Yeni kurulan bir takım olduğundan Aybaba’nın oyun tercihi daha çok kanat organizasyonları oldu.

 İlk yarıda son 15 dakikalık dilimde Demirspor sağ kanadı Akintola ile çok verimli kullandı fakat sonuç alamadı. Kanat oyuncularının bitiricilik eksikliği giderildiğinde çok daha skor üreten bir takım olacaktır. İkinci yarı erken yenen golle birlikte taraftarın da coşkusuyla tempolu bir Adana Demirspor izledik. Bu tempoya ayak uyduramayan Balotelli ve Belhanda oyundan alındıktan sonra yeni transferlerden Ezeh ve Asambalonga gibi oyuna tempo katıcak, hızını kullanan oyuncularla birlikte 3 net pozisyonu harcaladılar.  Fenerbahçe savunmasını bir hayli zorladılar. 1-0 mağlup olmalarına rağmen bence büyük taktir kazanan bir Adana Demirspor vardı sahada.   Bu takımın iskeleti oturduğunda Demirspor taraftarının beklenti içine girmesi hayal olmaz.

Bireysel Performanslar

Gelelim bireysel performanslara üç yerli zorunluluğunun olduğu ortamda Türk futbolu Kaan gibi teknik bir beki kazanabileceğini düşünüyorum. Ters kademelerde ve attığı isabetli paslarda oldukça başarılı bir maç çıkardı.