Adana Demirspor Karagümrük Karşısında

Posted by

Süper Lig’in ikinci yarısına Fenerbahçe galibiyeti ile başlamasına rağmen performansında yaşadığı düşüş nedeniyle Kayserispor karşısında sahadan beraberlikle ayrılan ve Konyaspor karşısında mağlup olan Adana Demirspor, kötü gidişatı durdurmak hedefiyle hazırlandığı maçta 22 Ocak 2022 günü Fatih Karagümrük’ü konuk edecek. Tıpkı Adana Demirspor gibi kötü bir gidişatta olan Fatih Karagümrük, ligin 22’inci haftasında oynadığı maçta Beşiktaş karşısında sahadan 1-0 mağlup ayrılmıştı.

Adana Demirspor’un Gidişatı

Fenerbahçe galibiyetiyle başladığı ikinci devrede bu maçtan sonra oynadığı Kayserispor ve Konyaspor maçlarında 5 puan kaybeden Adana Demirspor, Süper Lig’de 8’inci sıraya kadar geriledi.

Çok fazla eksiği bulunan ve bu eksiklerin olumsuz etkisini ikinci yarıda oynadığı 3 maçta da ciddi biçimde hisseden Adana temsilcisi, ligin 23’üncü haftasında kendi sahasında oynayacağı Fatih Karagümrük maçında taraftar avantajını da kullanarak galip gelmek ve araya yumuşak bir geçişle girmek istiyor.

Kendisi gibi çok fazla eksiği bulunan rakibinde teknik direktör Volkan Demirel’in de Beşiktaş maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle görev yapamayacak olmasını avantaja çevirmek isteyen Adana Demirspor’da orta sahanın tecrübeli ismi Gökhan İnler, sakatlığı devam eden Semih Güler, Tarık Çamdal ve Kaan Kanak görev alamayacak.

Fatih Karagümrük ise Yannis Salibur, Kerim Frei ve Derrick Luckassen’in devam eden sakatlıkları nedeniyle bu oyunculardan Adana Demirspor karşısında oynanacak maçta faydalanamayacak.

Adana Demirspor Savunması

Teknik direktör Vincenzo Montella oldukça başarılı bir performans gösteren Adana Demirspor’da sezon başından beri en çok aksayan bölge olan savunmaya devre arasında 2 ekleme yapıldı. İkisi de bek olan Alper Uludağ ve İsmail Çokçalış ile kadrosunu güçlendiren Şimşeklerin merkeze de bir ekleme yapması bekleniyor ancak en azından Fatih Karagümrük karşısında oynanacak maçta var olan kadrodan bir hat oluşturulması gerekecek.

Simon Deli Afrika Uluslar Kupası’nda olduğu için bu maçta forma giyemeyecek. Sakatlığı bulunan 3 oyuncu da savunmacı ve bu durum Vincenzo Montella başta olmak üzere Adana Demirspor camiasındaki herkesin savunmada sahaya çıkacak olan oyuncuların sağlıklı kalmasını ümit etmesine neden olacak.

Sol bekte devre arasında kadroya katılan Alper Uludağ, ilk maçında eski takımı Konyaspor karşısında sahaya çıktı ancak maçın 69’uncu dakikasında sakatlanarak yerini bir diğer yeni transfer İsmail Çokçalış’a bırakmak zorunda kaldı.

Bu nedenle maç saatine kadar oynayıp oynamayacağı belli olmayan Alper Uludağ’ın tek alternatifi olan Kaan Kanak da sakat olduğu için belki bir iğneyle veya ilaçlarla Alper’in oynaması yöntemi kullanılabilir.

Son haftaların formda oyuncusu Samet Akaydın tekrar sahada olacaktır ancak onun yanında oynayan Tayyip Talha Sanuç çok fazla aksayan bir oyuncu ve Karagümrük’ün gol krallığının zirvesinde yer alan oyuncusu Pesic karşısında zorlanması oldukça muhtemel.

Vincenzo Montella, elindeki imkânlarla en iyiyi sahaya yansıtmak için uğraşacaktır ancak 22 Ocak 2022’de oynanacak maçta Adana Demirspor’un savunması maçın kaderini belirleyebilir.