Adana Demirspor Kabuk Değiştiriyor

Posted by

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstünde bir performans sergileyen Adana Demirspor, her ne kadar sezonun son düzlüğüne bu performansını taşıyamamış olsa da taraflı tarafsız tüm futbolseverlerden alkış topladı. Lacivert Mavili takım adına gelişen bu tabloda kaliteli oyuncuların ve teknik direktör Vincenzo Montella’nın payı çok büyük. Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre Adana temsilcisinin yıldız oyuncularına daha sezon bitmeden birçok farklı takımdan teklifler geldi ve bu durum Başkan Murat Sancak’ın gelecek sezon planlamalarını erken başlatması adına itici güç oldu.

Değişen İskelet

Geçen sezon TFF 1.Lig’de gösterdiği başarılı performansla birlikte bu sezon Süper Lig’e geri dönen Adana Demirspor, daha ilk sezonu olduğu için birçok futbol otoritesine göre en fazla kümede kalma mücadelesi verebilecek bir takım olarak görünüyordu.

Ancak Adana temsilcisi teknik direktör Vincenzo Montella örneğinde gerçekten göz kamaştırıcı bir performans sergiledi ve ilk 10 sıranın gediklisi takımlardan biri haline geldi. Bir dönem Avrupa kupalarına gitmeye kadar hedef yükselten Lacivert Mavili takım son haftalarda aldığı kötü sonuçlar nedeniyle bu hedefinden kopsa da genel tabloda çok başarılı bir dönemi gerisinde bırakacak.

Bununla birlikte bu başarıda oyuncuların da payı çok büyük. Mario Balotelli, Yunus Akgün gibi isimler gerçekten çok önemli katkı sağladılar. Kiralık olarak kadroya katılan Matias Vargas ve kalede Muric de gerçekten çok iyi işler çıkardı.

Öte yandan Samet Akaydın, Benjamin Stambouli gibi isimler de sağladıkları katkıyla parmak ısırtan oyuncular oldular. Bu oyuncuların birçoğuna daha sezon tamamlanmadan pek çok farklı takımdan tekliflerin gelmesi de Adana Demirspor taraftarında hem bir gurur hem de bir tedirginlik yarattı.

Zira takım zaten kiralık olarak kadrosuna kattığı oyunculardan çok verim aldı ve bu oyuncuların gelecek sezon başka takımlarda forma giyecekleri neredeyse kesinleşti. Öte yandan Mario Balotelli’nin de İtalya ve Fransa gibi ülkelerin temsilcilerinden çok net teklifler aldığı ve oyuncunun da ayrılığın sınırına kadar geldiği konuşulan bugünlerde taraftarlar bu hisleri duymakta oldukça haklı sayılırlar.

Harekat Başlıyor

Öte yandan Adana Demirspor’da bu durumun Başkan Murat Sancak ve Yönetim Kurulunu harekete geçirdiğini de ifade etmekte fayda var. Vincenzo Montella yönetiminde gelecek sezon daha başarılı bir performans sergilemeyi hedefleyen Adana temsilcisi, bu bağlamda kiralık olduğu için takımdan ayrılacak isimlerin yerini nasıl doldurabileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte takımın bu sezon birçok farklı egoyu bir arada çok iyi kullanabildiğini gördük. Bu bağlamda Adana Demirspor Başkanı adına yıldız oyuncu transferini kolaylaştıracak bir teknik direktör ve yıldızlarına sahip çıkan bir taraftar grubu olması büyük bir şans.

Lacivert Mavili takım gerçekten birçok takımın imreneceği bir sezonu geride bırakırken gelecek sezonun planlamalarına erken başlayacak gibi görünüyor.