Adana Demirspor Gole Boğdu

Posted by

Sezonun en iyi takımlarından biri olan Adana Demirspor, 5 hafta üst üste mağlup olduğu Süper Lig’de oynadığı son müsabakada Göztepe’yi konuk etti. Sarı Kırmızılı takım haftalar önce küme düştüğü için yaşadığı dağılmanın bir tezahürünü bu sefer sahada görmüş oldu. Zira Adana temsilcisi yıldız oyuncusu Mario Balotelli’nin tam 5 gol attığı müsabakada rakibini 7-0 gibi farklı bir skorla mağlup ederek sezonu şahane bir galibiyetle kapatmayı başardı.

Görkemli Akşam

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımlarından biri olan Adana Demirspor, tam olarak kendisine yakışan bir performansı sergilediği sezonun son müsabakasında Göztepe’yi konuk etti.

İzmir temsilcisi zaten sezona iyi bir kadroyla da başlamamıştı ancak küme düşeceğinin kesinleşmesinden sonra elindeki birçok oyuncuyu da başka takımlara göndererek sadece genç oyuncularına şans vermeye başladı.

Bu bağlamda 5 maçtır kazanamayan Adana temsilcisi adına kolay bir galibiyetin gelmesi en muhtemel rakiplerinden biri olan Göztepe, bununla birlikte rakibinden 7 gol yiyeceği bir akşamı da geride bırakacağını düşünmüyordu.

Ancak Adana Demirspor Mario Balotelli’nin 90 dakikaya 5 gol sığdırdığı müsabakada rakibini gerçekten derdest etti ve elini kolunu sallayarak 7 gollü bir galibiyet almayı başardı. Bu skorla birlikte tarihinin en farklı galibiyetlerinden birini alan Adana Demirspor aynı zamanda Mario Balotelli’yi de kişisel tarihine kaydetmiş oldu.

Süper Lig’de son olarak Fenerbahçe’nin efsanesi Alex De Souza 2010/2011 sezonunda bir maçta 5 gol atarken 11 sezon sonra aynı başarıyı Adana temsilcisinin İtalyan golcüsü gerçekleştirmiş oldu. Adana Demirspor bu galibiyetle birlikte puanını 55’e yükseltti ve yıllar sonra geri döndüğü Süper Lig’deki ilk sezonunu 9’uncu sırada tamamladı.

Göztepe ise 5 sezon aradan sonra Süper Lig’e veda etmek zorunda kaldı. İzmir temsilcisi sezonu 28 puanla tamamlayabildi ve bu kötü performansıyla futbolseverleri ve taraftarlarını üzüntüye boğdu.

Ramak Kaldı

Pek tabii Mario Balotelli’nin 5 gol atarak şahane bir final yapması hem bu haftanın hem de sezonun genelinin en dikkat çeken olaylarından birisi olarak kayıtlara geçti. İtalyan golcünün 5’inci takımının da 7’inci golü olağanüstü güzel bir goldü.

Bununla birlikte yıldız oyuncunun bu kadar golü bir maçta atmış olmasından sonra herkesin gözü gol krallığı listesine kaydı. Bu haftadan önce 18 golü bulunan Umut Bozok Altay karşısında attığı 2 golle gol sayısını 20’ye yükseltmişti.

İşte bu nedenle Mario Balotelli gol kralı olmayı başaramadı ancak attığı 18 gol 31 yaşındaki golcüyü listenin 2’nci sırasına kadar taşımış oldu. Bu bağlamda gerçekten çok iyi bir sezon geçiren Mario Balotelli, spot ışıklarını da kendisine çevirmeyi başardı.

Tüm bunların dışında oyuncunun 5’inci golünün gerçekten onu neden bu kadar heyecan verici bulduğumuzu kanıtlar nitelikte gördüğümüzü de kanıtlar nitelikte olduğunu ifade etmek gerekiyor.