Adana Demirspor Farkını Koydu

Posted by

Bu sezonun Süper Lig adına en iyi öykülerinden birini yazmaya devam eden Adana Demirspor, sanki bu sezon yükselen bir takım değil de bu ligde 50 yıldan beri mücadele eden bir takım gibi performans sergilemeye devam ediyor. Lacivert Mavili ekip, Milli Takım arasından önce oynadığı Fatih Karagümrük maçında aldığı 5 gollü galibiyetten sonra araya girmişti. Takım, bu 15 günlük arada formundan hiçbir şey kaybetmemiş olacak ki, Rizespor karşısında da hiç zorlanmadan rahat bir galibiyet almayı başardı.

Fark Koyan

Çok tartışmalı bir Süper Lig başlangıcından sonra artık Adana Demirspor farkının lige damga vurduğunu söylemek yanlış olmaz. Adana temsilcisi, eski teknik direktörü Samet Aybaba ile yaşadığı krizlerden sonra teknik direktör değişikliğine gitmiş ve Vincenzo Montella’yı takımın başına getirmişti.

Bu değişiklikle birlikte lige yeni yükselen bir takım görüntüsünden daha çok bu ligin en eski takımlarından biriymiş gibi görüntü sergileyen Adana Demirspor, ikinci yarıda da formundan hiçbir şey kaybetmedi.

Ligin ikinci yarısında verilen ilk Milli Takım arasından önce kendi sahasında konuk ettiği Fatih Karagümrük karşısında 5 gollük harika bir galibiyet alan Şimşekler, dönüşte de Rizespor karşısında çok rahat bir galibiyet aldı.

Rize temsilcisinin sorunlarını çok iyi değerlendiren Adana Demirspor adına bu sezonun artık tamamen bir keyfe dönüştüğünü söylemek gerekir. Takımdaki her bir unsur oynanan futboldan, gösterilen performans ve efordan keyif alıyor. Hem Mario Balotelli’nin Milli Takım’a geri dönmesi hem de Yunus Akgün’ün Milli Takım seviyesine yükselmesi de aslında bu durumun en güzel kanıtlarından.

İlk 3

Adana Demirspor, Rizespor karşısında aldığı rahat galibiyetle birlikte 24’üncü haftayı 3’üncü sırada kapattı. Bu başarı aslında hemen hemen tüm futbol kamuoyunu da şaşırtan bir durum. Zira takımın problemli futbolcularının sezon içerisinde amiyane tabirle tavsayacağı ve Adana Demirspor’un kriz yaşayacağı düşünülüyordu.

Ancak Vincenzo Montella bulduğu formüllerle birlikte tüm takımı ikna etmeyi başardı. Alınan galibiyetlerle birlikte daha çok morallenen Adana temsilcisi, üst sıralara doğru tırmandıkça daha iyi performans göstermeye başladı.

Bu durumun en net göstergesi ise gol sevinçlerinde birbirlerini kutlamak için koşan oyunculardı. Her bir oyuncu, kariyeri fark etmeksizin Adana Demirspor’un başarılı olması için gereken her şeyi yapıyor. Rizespor maçında serbest vuruştan önce değişiklik işareti verip serbest vuruş fırsatı doğunca vazgeçen Mario Balotelli de bu durumun en güzel örneği.

Adana Demirspor, uzun bir aradan sonra geri döndüğü Süper Lig’de küme düşmesi beklenen bir takımken artık ilk 3’e girme hesapları yapan bir takım durumuna geldi. Ve işin gerçeği, diğer büyük takımların bu kadar kötü performans gösterdiği bir sezonda bu şans hiç de az değil. Zira Adana Demirspor artık rakip kim olursa olsun onu korkutabilecek güçte.