Adana Demirspor Çalışmalara Erken Başladı

Posted by

Bu sezon Süper Lig’in en flaş performanslarından birini sergileyen Adana Demirspor adına bu performansın üstüne çıkmaktan daha değerli bir amaç yok. Lacivert Mavili takım uzun süreden sonra geri döndüğü ligdeki ilk sezonunda hiç küme düşme tehlikesi yaşamadı bilakis üst sıralarda yer alma mücadelesi verdi. Bununla birlikte gelecek sezonlarda daha iyi etkiler bırakmak isteyen Adana temsilcisi, transfer penceresini de en erken açan takımlardan biri oldu.

Hummalı Çalışmalar

Bu sezon Süper Lig’e döndükten sonra birçokları adına düşmesi en muhtemel takımlardan biri olarak gösterilen Adana Demirspor, futbol otoritelerinin büyük bir kısmını yanılttı ve Avrupa potasından son anda koptu.

Adana temsilcisi adına bu performansın geleceğini hayal etmek pek kolay değildi ancak takım Vincenzo Montella yönetiminde gerçekten şahane işler çıkarttı. Sezonun son haftalarında alınan mağlubiyetlere rağmen ligi tatmin edici bir noktada tamamlayan Lacivert Mavili takım, gelecek sezonlarda bu tecrübesizliğin etkilerini de azaltmak istiyor.

Bu noktada takımda her ne kadar Youness Belhanda, Mario Balotelli, Benjamin Stambouli, Yunus Akgün gibi isimler yer alıyor olsa da bilhassa savunmada TFF 1.Lig’den yükselirken kadroda yer alan oyuncularla sahneye çıkıldığını hatırlatmakta fayda var.

Bu sıkıntıya rağmen yine de savunma bağlamında da iyi işler çıkartan Adana Demirspor, gelecek sezon kadrosunun her alanını geliştirmiş ve genişletmiş olmayı hedefliyor. Bu bağlamda transfer çalışmalarına erken başlayan Adana temsilcisi, sol bek ve kaleci bölgelerini güçlendirdi.

Yunus Akgün’ün ayrılığı sonrasında o bölgeye de bir transfer yapması gereken Adana Demirspor, mukabili sayılır mı bilinmez ama ligin kalburüstü oyuncularından biri olan Yusuf Sarı’yı da kadrosuna kattı.

Daha bazı takımlar teknik direktörlerini yeni belirlerken 3 transferi yaparak gelecek sezon daha da iddialı olacağına dair sinyalleri veren Adana temsilcisinin bu heyecanının taraftarını da heyecanlandırdığını dile getirmekte fayda var.

Kombineler Satışta

Öte yandan gelecek sezonun kombine satışlarına da başlayacak olan Adana Demirspor, kendi resmi sitesinden yaptığı açıklamada Başkan Murat Sancak’ın kısa sürede yoğun ilgi beklediğini de ekleyerek bir duyuru yaptı.

Kombine biletler, 800 liradan 3 bin 500 liraya kadar değişen fiyatlarla satışa sunulacak. Bununla birlikte açıklamada Sancak’ın da açıklamalarına yer verildi. Adana Demirspor Başkanı geçen sezon gösterilen ilgiye müteşekkir olduklarını ve Passolig sisteminden veya gişelerden kombine satın alanlara %25’lik indirim sağlanacağını açıkladı.

Bu sezon biletlerinde kesinlikle indirime gidilmeyeceğini açıklayan Sancak, 4 büyüklerle oynanacak maçlar da dahil olmak üzere takımın önemli maçlarında bilet fiyatlarının daha da yükseleceğini de taraftarın bilgisine sundu.

Bilindiği üzere Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da Olağan Mali Genel Kurul da yaptığı açıklamada bilet fiyatlarında çok ciddi bir artışa gitmek zorunda olduklarını belirtmiş ve bu durum tartışmalara yol açmıştı.