Adana Demirspor Altay’ı Ağırlayacak

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de 32’nci haftada Avrupa rekabeti içinde iddialı olmak isteyen Adana Demirspor, küme düşmesi neredeyse kesinleşen Altay’ı ağırlıyor.

Teknik direktör Vincenzo Montella ve öğrencileri, derbi haftasında kendi işini sağlama alıp Avrupa potasına kapağı atmak istiyorlar.

İkili Rekabette Siyah Beyaz Renkler Hakim

Türk futbolunun iki köklü camiası Adana Demirspor ve Altay, senelerdir birbirlerine farklı platformlarda birçok kez rakip oldu.

Anadolu futbolunda yerleri apayrı olan ve adeta Türk futbolunun en güzide renkleri diyebileceğimiz Adana ve İzmir temsilcilerinin bu rekabetleri 1960 yılında start almıştı.

O günden bugüne kadar tam tamına 45 maça çıkan iki takım arasındaki rekabette, toplam galibiyet sayıları ve alınan sonuçlara bakıldığında maalesef İzmir ekibinin büyük üstünlüğü göze çarptı.

Buna göre oynanan 45 maçta Adana Demirspor, İzmir’in Büyük Altay’ını sadece 11 kez mağlup edebildi. Bu 11 galibiyetin 9’u ise Adana’da yani evimizde geldi.

Öte yandan ikili rekabette üstünlüğü elinde tutan siyah beyazlı takım Altay ise bu süreçte 22 maçta gülen taraf olmayı başardı.

İki ekibin oynadıkları 11 karşılaşmada ise ne Adana Demirspor ne de Altay takımı eşitliği bozmadı. Bu 12 beraberliğin 6’sı İzmir’de yaşanırken diğer 6’sı ise Adana’da gerçekleşerek bu noktada da bir eşitlik sağlandı.

Adana Demirspor ve Altay arasındaki son 5 maçın 4’ü Spor Toto 1. Lig’de oynandı. Bu 5 maçlık periyotta alınan skorlara bakıldığında, takımımız rakibinden yalnızca 2 maçta puan alabildi.

Spor Toto 1. Lig 2019 – 2020 Sezonu’nun ikinci yarısında Adana’da oynanan ve 2 – 2 sonuçlanan maçta 1 puan alınmıştı.

5 maçtaki tek galibiyet ise hatırlanacağı gibi aynı zamanda Mavi Şimşekler ve Büyük Altay’ın karşılaştıkları son maç olan, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun ilk yarısının 13’üncü haftasındaki mücadelede geldi.

O maçta rakibinin sahasında büyük üstünlük kuran teknik direktör Vincenzo Montella’nın öğrencileri, efsanevi teknik direktör Mustafa Denizli’nin öğrencilerini 1 – 3 ile geçmişti.

Uzun süre sonra siyah beyazlı İzmir ekibi karşısında aldığımız bu galibiyetin mimarları ise gollerde imzaları bulunan Yunus Akgün, Assombalonga ve Akintola olmuştu. Teknik direktör Mustafa Denizli’nin takımı adına tek sayı ise Ahmet Yasser Rayan’dan gelmişti.

Adana Demirspor Altay Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

Teknik direktör Vincenzo Montella’nın öğrencilerinin Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 32’nci haftasında Altay karşısına çıkacağı maç 10 Nisan 2022 Pazar günü oynanacak.

Saatler 16:00’ı gösterdiğinde Yeni Adana Stadyumu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek maçta teknik direktör Vincenzo Montella’nın sakat veya cezalı oyuncusu bulunmuyor.

Öte yandan Altay Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu, bu maça kart cezası olan iki önemli oyuncusu, Thaciano ve Ahmet Yasser Rayan’dna yoksun çıkacak.

Zorlu 90 dakikayı Arda Kardeşler yönetirken onun kenar yardımcılıklarını ise Abdullah Bora Özkara ve Samet Çavuş yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Burak Pakkan.