Adana Demirspor 7. Hafta Raporu

Posted by

Vincenzo Montella’nın gelişiyle birlikte yükselişe geçen Adana Demirspor, ligin önemli savunma ekiplerinden Gaziantep FK karşısında şaşalı bir galibiyet aldı. Rakibini 4-0 ile geçerek önemli bir 3 puanı hanesine katan Adana Demirspor 3 haftada 7 puan toplamış oldu.

Adana Demir’in Doğru Yaptıkları

Gaziantep FK karşısında 12. Dakikada öne geçen Adana Demir’de oyuncuların hücum baskısına Vincenzo Montella ile birlikte ikna olmaya başladıkları görülüyor. En uçta Balotelli’nin diğer arkadaşlarına göre daha katkı sağlamasına rağmen Adana Demirspor ekstradan bir oyuncu oynatırcasına bir anda şiddetli presler uygulayabiliyor. Dün çok da iyi bir gününde olmayan Gaziantep FK savunmasını ve orta sahasını çok rahat bir şekilde geçen Vargas’ın Yunus Akgün’e attığı pas iyi bir pas değildi ancak savunma zafiyetleri Gaziantep FK’yı o kadar derinden etkiledi ki 12. Dakikada bir gol yemiş oldu. Hücumda özellikle Balotelli’nin katkısının artmasıyla birlikte daha da aktif hale gelen Adana temsilcisinin İtalyan oyuncuyu ligde gösterdiği performans konusunda biraz daha motive etmesi onlar adına kritik olabilir. Dün maça konsantre bir şekilde çıkmış olsa ofsayt nedeniyle sayılmayan 2 golü de sayıya çevirebilirdi. Bununla birlikte Adana Demirspor’un çok da iyi olmayan savunma hattında yaptığı değişikliklerle en azından kendi kalibresindeki takımlardan gol yememe açısından daha iyi bir hal aldığını da bu maç itibariyle söylemek mümkün. Ancak yine de uzun vadede daha iyi savunma oyuncularına ihtiyaçları olabilir.

Assombalonga: Hiçbir zaman hedef koymam | Mackolik.com

Assambalonga’nın Katkısı

Vincenzo Montella’nın genel olarak yedekten sokmayı tercih ettiği Assambalonga, girdiği maçlarda yaptığı katkıyla gerçekten önemli bir oyuncu halini alabiliyor. Kalıplı vücuduna rağmen tıpkı Vincent Aboubakar gibi bileklerine olan hâkimiyeti ve patlayıcı gücüyle bir anda tehlike haline gelebilen Assambalonga, dün bu maharetlerinin bir özetini Adana Demirspor’un attığı 4. Golde de göstermiş oldu. Maçın en kötü oyuncularından olan Papy Djilobodji’nin karşısında hızlı bir şekilde ceza sahası içine giren ve net bir penaltıyı alan Assambalonga’nın bu katkısı Balotelli’nin formunda olmadığı veya sakatlıkların etkilediği bir durumda önemli bir koz haline gelmesini sağlayabilir.