Adana Demirspor 4. Hafta Değerlendirmesi

Posted by

Dünya tarihinin en zeki insanlarından biri olarak kabul edilen ve tartışmasız en önemli bilim insanlarından biri olan Albert Einstein aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemenin delilik olduğunu ifade etmiş. Adana Demirspor’un yöneticileri ve teknik adam Vincenzo Montella da bu sözü biraz daha özümseyip hareket ederlerse hem kendileri için hem de Adana Demirspor için daha iyi olacak gibi.

Aforizma

Çünkü, 11 Eylül 2021 tarihinde oynanan Karagümrük maçında da aynı şeyi yapıp, yani bir hiç gibi oynayarak, sonuç beklemek tam da Einstein’in bahsettiği gibi delilik olmaya başladı. Adana ekibi, dün tam 11 kere ofsaytta kalan ve sayısız gol fırsatını kaçıran Karagümrük’ten sadece 4 gol yedikleri için oldukça şanslı saymalılar. Herhangi bir kurgu olmadan, bir futbol mantığının yakınından geçmeden ve sahada yürümeye devam eden Balotelli ve Belhanda’nın varlığıyla nereye kadar gidebilecekler veya ligde tutunabilecekler mi diye düşünmeden etmek mümkün değil.

Sadece Assambalonga’nın çabalarıyla var olan hücumlar, komşuya misafirliğe gidilir gibi geçilen orta saha ve evlere şenlik bir defans hattı.

Tüm bunlar karşısında Vincenzo Montella ilk haftada aldığı mağlubiyetten sonra motivasyonunun kırılmadığını ifade etti ancak bunun ne kadar samimi olduğunu da zamanla göreceğiz.

Anlamdan Uzak

Kim için ve ne için yapıldığı belli olmayan Belhanda ve Balotelli transferleri adına yönetimi kutlamak lazım. 26 seneden sonra lige yükselen bir takımın kucağına böyle bir bombayı bırakarak pimi de Samet Aybaba’ya çektiren yönetim, bomba patladı diye de Samet Aybaba’yı suçlu bulmuş ve yerine Montella’yı getirmişlerdi.

Balotelli’nin İtalyan olması ve geçmişlerinin olmasına yönelik bir teknik direktör değişimi yaptıkları açık olan yönetim, Montella da istediklerini yerine getirmezse Fabio Capello’yu takımın başına getirmeyi mi düşünecek?

Kaldı ki hadi hücum bir yana ne Karagümrük maçında savunma hattını oluşturan ne Kaan Kanak, ne Tayyip Sanuç ne de Semih Güler bu ligde oynayabilecek kalitede oyuncular değiller ve bu savunma hattıyla, takım ne kadar pozitif işler başarabilir bunu anlamak mümkün değil. Adana Demirspor, bundan sonra galibiyetle de tanışabilir ancak kendilerini iyi bir sezon beklemiyor gibi gözüküyor.