Adana Demirspor 3 Puanı Tek Golle Aldı

Posted by

Süper Lig’in 16’ıncı haftasının üçüncü gününün açılış maçı ikisi de Süper Lig’e bu sezon yükselen Adana Demirspor ve Giresunspor arasında oynandı.

Geçtiğimiz hafta Trabzonspor’a 2-0 mağlup olarak 3 maçlık yenilmezlik serisini Trabzon’da bırakan Adana Demirspor, son 3 haftada aldığı galibiyetlerle birlikte ilk 10’a yaklaşmayı başaran Giresunspor’u ağırladığı maçı 90+3’te attığı golle geçmeyi başararak kritik bir 3 puan aldı ve haftayı hatasız kapattı.

Adana Stambouli İle Kazandı

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında geçen sezon Süper Lig’e yükselme hakkını beraber kazandığı Giresunspor’u konuk eden Adana Demirspor, pek çok fırsat bulduğu ve kalesinde de tehlikeler yaşadığı maçı 90+3’te Stambouli’nin attığı güzel golle kazanmayı başardı ve puanını 23’e yükselterek üst sıralara yaklaştı.

Son 2 maçında 5 puan kaybeden ve gelecek bir galibiyete ihtiyacı olan Adana temsilcisi bu maçta ekstra olarak Balotelli’yi merkezde çok iyi kullandı. İtalyan yıldızın hazırladığı veya servis yaptığı pek çok pozisyonda gole yaklaşan Adana Demirspor, ligin en az gol yiyen ekiplerinden birisi olan Giresunspor karşısında savunmayı oldukça iyi zorladı ancak 3 puanı alabilmek için oldukça sabretmek zorunda kaldı.

Galatasaray’dan kiralanan Yunus Akgün’ün hazırlayıcı yapısı sayesinde daha olgun atak geliştirmeyi başaran ve bu anlamda beklenenden iyi de bir iş çıkaran Adana Demirspor, bu sezon her ne kadar çok görünür olmasa da iyi bir performans sergilemeyi başarıyor.

Özellikle savunma anlamında kadro kalitesi konusunda sıkıntı yaşayan Şimşekler, buna rağmen maçlarda gösterdikleri akıllı oyun sayesinde ligin üst sıralarına yakın sıralarda kalmayı başarabiliyor.

Giresunspor’un kötü başlayıp iyi ilerlediği, Altay’ın iyi başlayıp kötü ilerlediği bir sezonda 16’ıncı haftanın sonuna kadar oldukça dengeli bir performans göstermeyi başaran Adana temsilcisinin bu başarısında teknik direktör Vincenzo Montella’nın hakkını vermek gerekiyor.

Adana Devre Arasını İyi Geçirmeli

Giresunspor karşısında alınan galibiyetle birlikte moral depolayan Adana Demirspor’da özellikle savunma hattının alarm verdiğini ifade etmekte fayda var. Her ne kadar bir gelişim kaydettiği görülse de Adana Demirspor’un savunma hattı, ligin daha da çetinleşeceği ikinci devrede Vincenzo Montella’nın başını ağrıtabilir.

Ön alanda golü bulmak konusunda gerekenleri yaptıkları takdirde gol atabilecek pek çok oyuncusu bulunan Adana temsilcisinin, savunmada liderlik edecek bir oyuncuya bir hayli ihtiyacı var. Yabancı kuralı nedeniyle savunma hattında yerli oyuncuları değerlendirmek zorunda kalan Adana Demirspor’da savunmanın geriye doğru gidişi Vincenzo Montella’yı ön alandan bir oyuncuyu yedek kulübesine çekerek Muric’in kaleye geçirilmesini zorunlu kılmıştı.

Gerçekten kaliteli bir kaleci olan ve savunması zayıf Adana Demirspor’un daha fazla gol yemesini engelleyen Muric kalitesinde birkaç oyuncu, Adana Demirspor’u Avrupa Elemeleri potasına dahi sokabilir. Ancak bu noktada yönetimin önüne çıkacak yabancı kuralı sorununun da tekrar altını çizmek gerekir.