Adana Demirspor 3. Hafta Değerlendirme

Posted by

Adana Demirspor, sükseli transferleri ve 1. Lig’den yükselişi ile ilgi çeken bir takım olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak 3 haftanın sonunda ortaya çıkan performans Adanalı taraftarları pek memnun edeceğe benzemiyor. Maç sonu açıklamalarıyla Samet Aybaba’nın neredeyse çark ettiği takımda özellikle Mario Balotelli konusundaki sorun gün geçtikçe ortaya çıkıyor. Her zaman bir tehlike ve hücum silahı olan Mario Balotelli bu durumun kendisi de farkında olacak ki hücumda baskı konusunda çok fazla istekli davranmıyor ve bu durum genelde 60. Dakikalarda oyundan alınmasına neden oluyor.

Krizin Eşiği

Bu noktada bir parantez açmak gerekirse Samet Aybaba ve yardımcılarının bu değişiklikleri ezber bir değişiklik olarak değerlendirilebilir ancak en azından 27.08.2021 tarihinde oynanan Konyaspor maçında hücumda daha etkin olmak isteyen takım adına değişikliklerin işe yaradığını söylemek de mümkün. 57. Dakikada oyundan alındıktan sonra neredeyse histerik bir krize giren Mario Balotelli’ye nasıl bir çözüm bulunacak merak konusu.

Bir diğer problemli oyuncu olan Younes Belhanda’ya kaptanlık verilerek sorumluluk alması yönünde mesaj verildiyse de bu durumun da ne kadar işe yarayacağını göreceğiz. Ancak genel tabloya bakıldığında Samet Aybaba’yı kolay günlerin beklemediğini söylemek gerekir.

Baştan Kokan Balık

Adana ekibi, 2020/2021 sezonunda çok iyi bir çıkışla 1. Lig şampiyonluğu kazandıysa da yönetiminden oyuncusuna sansasyonla ilerlediği belli olan bir ekipti. Başkan Murat Sancak’ın kulübün sahibi gibi yaptığı açıklamalar, bu sezon yapılan transferler derken Adana Demirspor’in konsantrasyonunu sağlamada ne kadar zorlandığını görmek mümkün. Tabii konsantrasyonunu sağladığında da ne kadar güçlü bir oyun ortaya konduğu konusunda da yaşanan şampiyonluk iyi bir referans. Ancak bu sezon itibariyle ortaya konan oyunda Samet Aybaba’nın da konsantre olamadığı, takım içi uyumu ve otoriteyi istediği kadar sağlayamadığı çok net anlaşılıyor.

Bu durum aynı şekilde oyuncular adına oyuna adapte olmada, akan oyuna bağlı kalmada belirli problemlere yol açıyor. Adana Demir taraftarları gelen şampiyonluk nedeniyle takımlarına belirli bir kredi açtı ancak yine de 3 maçta oynanan oyun ve hala daha alınamayan galibiyet canlarının sıkılması için yeteri kadar gerçekçi.